en iyi göğüs hareketleri

En İyi Göğüs Hareketleri Nelerdir ? 7 Göğüs Hareketi

En İyi Göğüs Hareketleri

Bu yazımız da bizi daha iri gösteren ve insanların bize baktığında ilk farkettiği kas olan göğüs (pectoralis) kasını geliştirecek en iyi göğüs hareketleri nelerdir onlardan bahsedeceğiz.


En İyi Göğüs Hareketleri Nelerdir ?

Gücünüzü ve kas hacminizi arttıracak en iyi 7 göğüs hareketini sizin için listeledik.


Bench Press

Bench Press göğüs antrenmanlarının olmazsa olmazıdır. Göğüs kaslarının tamamını çalıştırmasının yanı sıra arka kol ve ön omuz kaslarını da çalıştırır. Bu egzersizi yüksek kilolarla yapın.

en iyi göğüs hareketleri bench press
Bench Press

Pec Deck

Pec Deck egzersizi göğüsü çok iyi izole eden bir egzersizdir. Presslerde ki gibi arka kol ve omuz kaslarınız çalışmadığı için göğüse daha iyi odaklanmanızı sağlar. Bu egzersizi yüksek tekrarla ve yavaş yapın

en iyi göğüs hareketleri pec deck
Pec Deck

Cable Crossover

Cable Crossover egzersizi bir diğer etkili izole göğüs egzersizlerinden biridir. Pec Deckten farkı göğsü daha iyi sıkıştırmanızı sağlar ve açıyı değiştirerek göğsün hangi bölgesine vurgu yapacağınızı seçebilirsiniz. Bu egzersizi yavaş ve yüksek tekrarlarla yapın.

en iyi göğüs hareketleri cable crossover
Cable Crossover

Incline Press

Incline Press egzersizinin diğer press egzersizlerinden farkı üst göğüse daha çok odaklanmasıdır. Üst göğüs kası göğsün iri görünmesinde ki en önemli kastır. Bir çok sporcu üst göğüs kaslarını büyütmekte sıkıntı yaşar. Bu egzersizi 8-10 tekrar aralığında yapın ve ağırlığı kontrollü bir şekilde indirin.

en iyi göğüs hareketleri incline press
Incline Press

Dumbbell Press

Dumbbell Press egzersizi göğüs kasını bench presste hissedemeyenler için çok iyi bir alternatiftir. Bu egzersizi dumbbelle yaptığınız için kas eşitsizliklerini önler. Bench Presse göre daha düşük ağırlıklarla yapın ve kontrollü tekrarlar yapın.

en iyi göğüs hareketleri dumbbell press
Dumbbell Press

Dips

Dips egzersizi göğüs kası inşa etmesinin yanı sıra çok iyi bir arka kol egzersizidir. Daha çok göğsün alt kısmını çalıştırır. Bu egzersizi yaparken çok aşağı inerseniz omuzlarınızda ağrı yapabilir. Yüksek tekrarla yapın ve çok sallanmayın.

en etkili pectoralis egzersizleri dips
Dips

Şınav

Şınav evde de yapabileceğiniz çok iyi bir göğüs egzersizidir. Göğüs antremanlarınızın sonuna göğüs kasını bitirmek için ekleyebilirsiniz. Vücut ağırlığı ile yapıldığı için sakatlık riski çok düşüktür. Vücudunuzda ki core kaslarını da çok iyi çalıştırır.

en etkili pectoralis egzersizleri şınav
Şınav

En İyi Göğüs Hareketleri Yazımızı Beğendiniz Mi?

En iyi göğüs hareketleri yazımızı beğendiyseniz antrenman kategorisinde ki diğer yazılarımıza bakmak isteyebilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için çok önemli. Lütfen yorum kısmında görüş ve problemlerinizi yazın. Sorularınızı cevaplamayı çok isteriz.

Yorum yapın