en iyi sırt hareketleri

En İyi Sırt Hareketleri Nelerdir ? 7 Sırt Hareketi

En İyi Sırt Hareketleri

Bu yazımız da vücudu üçgen gösteren kas sırt (kanat,lat) kasını geliştirecek en iyi sırt hareketleri nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

Sırt kasları sakatlıkları önlemeye yarar sağlar ve postür bozukluklarını düzeltir.


En İyi Sırt Hareketleri Nelerdir ?

Gücünüzü ve kas hacminizi arttıracak en iyi 7 sırt hareketini sizin için listeledik.


Pull Up (Barfiks)

Bir sırt antrenmanında en az bir dikey çekiş ve en az bir yatay çekiş olmalıdır ve en iyi dikey çekiş egzersizi barfikstir. Sırtınızda ki kasların tümünü çalıştırır. Aynı zamanda core kaslarını güçlendirir. Tüm tutuşlar sırt için etkilidir. Hangi tutuşla rahat ediyorsanız o şekilde yapın.

en iyi sırt hareketleri barfiks
Barfiks

Barbell Row

Barbell Row en iyi yatay çekiş egzersizidir. Kanatları , trapez kaslarını ve sırtta bulunan diğer küçük kasların (rhomboids , teres major vb.) tamamını çalıştırır. Ağırlığı stabilize etmek için bacak ve bel kasları da çalışır.

en iyi sırt hareketleri barbell row
Barbell Row

Lat Pulldown

Lat Pulldown egzersizi barfikse benzer bir egzersizdir ve yapılması daha kolaydır. Barfiksle aynı kasları çalıştırır ve barfiks yapamayanlar için en iyi alternatiftir. Lat Pulldown egzersizini barfikse göre daha yüksek tekrarlarla yapın.

en iyi sırt hareketleri lat pulldown
Lat Pulldown

Cable Row

Cable Row egzersizi trapez ve arka omuz kasını çok iyi çalıştırır. Sırta kalınlığını veren kaslar bunlardır. Daha dar tutuşla yaparsınız kanatların alt kısmını çalıştırır. Yüksek tekrarlar yapın ve karnınıza çektiğinizde 1 saniye bekletin.

en iyi sırt hareketleri cable row
Cable Row

One Arm Dumbbell Row

One Arm Dumbbell Row vücudunuz bir tarafına daha iyi odaklanmayı sağlayan çok etkili bir egzersizdir. Bu egzersiz dumbbelle yapılabilen bir egzersiz olduğu için evde spor yapanlar için çok faydalı bir egzersizdir. Kas eşitsizliklerini önlemeye yardımcı olur.

en etkili kanat egzersizleri one arm dumbbell row
One Arm Dumbbell Row

Farmers Walk

Farmers Walk egzersizi trapez kasları için en iyi egzersizdir. Trapez kasları vücudu en iri gösteren kastır ve omuzları daha büyük gösterir. Bileklerinizi çok iyi çalıştırır.

en iyi sırt hareketleri farmers walk
Farmers Walk

Rope Pulldown

Rope Pulldown egzersizi sadece kanat kaslarına odaklanmayı sağlar. Kanat kasları sırta genişliğini veren kastır ve vücuda üçgen görüntüyü verir. Bu egzersizi yüksek tekrarlarla yapın.

en etkili kanat egzersizleri rope pulldown
Rope Pulldown

En İyi Sırt Hareketleri Yazımızı Beğendiniz Mi?

En iyi sırt hareketleri yazımızı beğendiyseniz antrenman kategorisinde ki diğer yazılarımıza bakmak isteyebilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için çok önemli. Lütfen yorum kısmında görüş ve problemlerinizi yazın. Sorularınızı cevaplamayı çok isteriz.

Yorum yapın